Sladký blog plný receptov bez mlieka a mliečnych výrobkov

O mne

Vítam vás všetkých na mojom blogu! 🙂

 

O mne About me

Volám sa Sidónia a som mladá mama na plný úväzok. Mám jedného úžasného syna, ktorý je mojou veľkou inšpiráciou. Pečenie je moje hobby, ktoré ma neskutočne baví. Rada pečiem pre seba a svojich blízkych. Zbožňujem sladkosti. Koláče, zákusky, zmrzliny, dezerty… Všetko, čo je sladké a všetko, čo pripomína kúsok raja. Pečenie je moja vášeň už od detstva vďaka mojej mame, pre ktorú nedeľa bez dezertu nebola nedeľou. V tejto tradícii pokračujem aj ja a snažím sa podeliť o moje recepty.

A prečo sladkosti bez mlieka?

Pretože žijeme v dobe, kedy alergie na nás striehnu na každom kroku a pretože sa týkajú aj mojej rodiny. Môj ešte dojčený syn má alergiu na bielkovinu kravského mlieka, preto som musela aj ja vylúčiť mlieko zo svojho jedálnička. Začiatky boli veľmi ťažké, pretože mlieko a mliečne výrobky boli súčasťou každého môjho jedla. Najhoršie bolo zistenie, že si nemôžem dať cheesecake 😀 Klamem! Najhoršie bolo zistenie, že 90% sladkostí obsahuje aspoň jednu mliečnu zložku. A tak vznikla myšlienka vyselektovať recepty, ktoré si smelo môžem osvojiť. Zistila som, že receptov bez mlieka je veľa a väčšinou sú plné zdravých surovín. Tak prečo si neupiecť niečo pre zdravie a radosť?

Tento blog je zameraný na sladké recepty, ktoré neobsahujú mlieko a mliečne výrobky. 

Navyše tu nájdete aj recepty, ktoré neobsahujú ani lepok a dokonca ani vajcia. Ľudí s histamínovou intoleranciou stále pribúda, preto si tu mnohí prídu na svoje. Rovnako ako mamičky, ktoré sa snažia svoje malé deti ochrániť pred alergénmi a škodlivinami. V kategórii Detské recepty som si posvietila na tie, ktoré bez obáv môžete svojim ratolestiam pripraviť.

Či už ste alergici alebo sa snažíte zdravo stravovať, verím, že si tu nájdete tie svoje recepty, ktoré vám a vašim milovaným urobia radosť. Dúfam, že na môj blog častejšie zablúdite a vytvoríme tak spoločne príjemný interaktívny priestor pre túto aktuálnu tému.

Dobrú chuť, priatelia!