Sladký blog plný receptov bez mlieka a mliečnych výrobkov

Orechová štrúdľa s višňami

Orechová štrúdľa s višňami

Po dlhšej dobe sa hlásim do služby! Neuveriteľné, ako ten čas letí…v mojom živote sa dejú veľké zmeny, preto si zaslúžia prioritu. Na blog som ale nezanevrela. Myslím na vás všetkých, ktorí radi prijímate inšpiráciu na sladkosti bez mlieka. Toto nie je žiadna novinka, ale možno ste už zabudli pri všetkých tých moderných brownies a tartoch na našu štrúdľu. U nás sa robievali dva druhy. Makovo-višňová alebo orechovo-jablková s hrozienkami. Orechová štrúdľa s višňami je aspoň pre mňa celkom novinka, v takejto kombinácii som ju piekla a chutnala prvýkrát. Chuť orechov a višní spolu krásne ladí, takže kto má doma zavárané višne, smelo do toho! Orechová štrúdľa s višňami je tá pravá rýchlovka na váš víkendový stôl!

ČAS PRÍPRAVY: 40 MINÚT
VEĽKÝ PLECH 30 X 40 CM

INGREDIENCIE:

2 x hotové lístkové cesto Belbake z Lidlu (tuším 275 g má jedno) – rovno 2, lebo jedno veeeľmi málo 🙂 rýchlo sa míňa…
100 g práškového cukru (použila som brezový) + na finálne posypanie
250 g pomletých vlašských orechov
Roztopené rastlinné maslo (množstvo od oka na potretie cesta)
2 hrste strúhanky
1  veľký višňový kompót (odkôstkované višne)
1 vajce

AKO SA PRIPRAVUJE ORECHOVÁ ŠTRÚDĽA S VIŠŇAMI:

Rúru rozohrejem na 180°C a veľký plech si vystelieme papierom na pečenie. Orechy pomelieme a zmiešame v miske s práškovým cukrom. Višne odkôstkujeme.

Cestá na štrúdle si rozvinieme. Rastlinné maslo roztopíme a obe cestá ním rovnomerne potrieme. Každé omastené cesto posypeme hrsťou strúhanky. Polovicu pomletých orechov zmiešaných s práškovým cukrom vysypeme do stredu lístkové cesta (po bokoch necháme asi 2 cm prázdne) a poukladáme polovicu višní. Postup opakujeme aj pri druhom ceste. Štrúdle opatrne zvinieme. Konce a boky zatvoríme, aby plnka nevytiekla.

Orechová štrúdľa s višňami - postup
Orechová štrúdľa s višňami – postup

Štrúdle presunieme na plech. Jedno vajíčko ručne rozšľaháme a potrieme ním celé štrúdle. Pečieme v rozohriatej rúre cca 25 minút, teda dozlatista. Vychladené posypeme práškovým cukrom a podávame nakrájané na hrubšie obdĺžniky.

 

Orechová štrúdľa s višňami
Orechová štrúdľa s višňami

Ak sa vám recept páči, viac receptov nájdete na tomto blogu www.sladkostibezmlieka.sk alebo aj v mojej e-knihe Sladkosti bez mlieka, ktorú mám aj v tlačenej verzii.


Related Posts

Luxusný čokoládovo – banánový obláčik

Luxusný čokoládovo – banánový obláčik

Predstavujem vám môj nový recept na Luxusný čokoládovo – banánový obláčik pripravený v atypickej forme… 🙂 Korpus je z vlašských orechov bez zrnka múky. Plnka je čokoládová. Je ľahká na prípravu, plná zdravých tukov vďaka avokádu a sladená medom. Čerešničkou na torte sú banány. Kto […]

Jednoduché makrónky z lieskových orechov

Jednoduché makrónky z lieskových orechov

Už ste skúšali robiť niekedy makrónky alebo naše slovenské orechové laskonky? Asi každý vie, že je to náročné aj pre skúsenejšie cukrárky a sú k tomu potrebné cukrárske pomôcky. Pripravila som si pre vás úplne JEDNODUCHÝ a RÝCHLY recept na vianočné makrónky z lieskových orechov. Netreba […]Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *