Sladký blog plný receptov bez mlieka a mliečnych výrobkov

Veľkonočné figúrky pre deti

Veľkonočné figúrky pre deti

Poznáte starý klasický recept na včelie úle/ úliky/ osie hniezda? Výborne spojenie rumu, piškót, džemu, maslového krému a čokolády. Kúpila som v eufórii formičky a až potom mi napadlo, že môjho syna bude lákať ochutnať.  Nesmie ešte čokoládu a ani rum, samozrejme. Veľkonočné figúrky pre deti sú úplne zjednodušený recept včelích úľov, nič náročné, jednoduchá príprava, ktorú zvládnete aj s pomocou ratolestí. 

ČAS PRÍPRAVY: 30 MINÚT
FORMIČKY NA VČELIE ÚLE ALEBO VEĽKONOČNÉ FORMIČKY Z TESCOMY

 INGREDIENCIE:

250 g okrúhlych detských piškót
5 kopcovitých PL marhuľového džemu (alebo iného, ale marhuľový sa fantasticky dopĺňa s rumovou arómou a kokosom) + na plnenie a lepenie s piškótou
10 PL vody
7 PL strúhaného kokosu
Rumová aróma podľa chuti (nemusí byť, možno má niekto výhrady, ale rada ju používam, veľmi nám chutí…)

Na ozdobu:

  • Môžeme použiť čokoládu na varenie (100 g) s rastlinným maslom (3 PL) roztopenú vo vodnom kúpeli, ak nám čokoláda neprekáža.
  • Džemová poleva:

2 PL džemu (napr. malinový/ jahodový, aby boli figúrky ružové)
2 PL vlažnej vody
80 g práškového cukru (ja som pomlela brezový cukor)

  • Strúhaný kokos, cukríky, práškový cukor
  • Nič 🙂 figúrky sú krásne aj takto sami o sebe….

POSTUP NA VEĽKONOČNÉ FIGÚRKY PRE DETI:

1. 200 g detských piškót úplne rozmixujeme (50 g z veľkého balenia si necháme ako podstavce).

2. V malej panvičke zohrejeme spolu džem, vodu a arómu.

3. Rozmixované piškóty premiestnime do veľkej misky, zmiešame so strúhaným kokosom, pridáme zohriatu džemovú zmes a dôkladne premiešame. So zmesou môžeme ihneď pracovať.

4. Malé množstvo zmesi natlačíme do zatvorenej formičky, zatlačíme dovnútra tvorítko dutiniek, nanesieme do dutinky džem, formičku otvoríme a figúrku vyberieme. Netreba robiť žiadne gule a obaľovať v práškovom cukre, figúrky sa krásne vyberajú z formičiek. Figúrku postavíme na piškótu. Vytekajúci džem zlepí piškótu s figúrkou. Takto postupujeme s každou figúrkou, kým sa nám zmes neminie.

Veľkonočné figúrky pre deti
Veľkonočné figúrky pre deti

6. Hotové necháme schladiť a ozdobíme podľa svojich možností. Napríklad môžeme posypať práškovým cukrom alebo namočiť do roztopenej čokolády. Džemovú polevu získame vymiešaním práškového cukru spolu vodou a džemom. Natrieme tenkú vrtsvu na figúrku (napr. „pierkom“) a dozdobíme cukríkmi (oči) alebo posypeme strúhaným kokosom. Fantázii sa medze nekladú.

Veľkonočné figúrky pre deti
Veľkonočné figúrky pre deti

Zo srdca želám všetkým krásne prežitie veľkonočných sviatkov! Nech ich strávite v pohode so svojimi najbližšími! 😉

A ak ešte nemáte upečené linecké koláčiky, tak čo rovno takéto dvojfarebné? – Dvojfarebné linecké koláčiky


Related Posts

Luxusný čokoládovo – banánový obláčik

Luxusný čokoládovo – banánový obláčik

Predstavujem vám môj nový recept na Luxusný čokoládovo – banánový obláčik pripravený v atypickej forme… 🙂 Korpus je z vlašských orechov bez zrnka múky. Plnka je čokoládová. Je ľahká na prípravu, plná zdravých tukov vďaka avokádu a sladená medom. Čerešničkou na torte sú banány. Kto […]

Kokosové kolieska

Kokosové kolieska

Toto je recept od starej mamy, ktorá nám kokosové kolieska upiekla vždy, keď sme prišli na akékoľvek sviatky. To by sa ale babka čudovala, keby som jej povedala, že je to vegánsky recept! Piekla ich také obrovské, vykrajovala pomocou čajovej šálky, používala bielu múku (to […]Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *