Sladký blog plný receptov bez mlieka a mliečnych výrobkov

Domáca vegánska nutella

Domáca vegánska nutella

Fantastická domáca vegánska nutella iba z 3 ingrediencií. Chutná, ľahká, lahodná, zdravá a bez výčitiek. Túto orieškovo-čokoládovú pochúťku si môžete natrieť na chlieb, použiť v zákusku alebo len tak vyjedať lyžičkou priamo z fľaštičky (…nieeeee, ja som ju tak nevyjedala s piškótami 😉 ). Určite zaboduje aj u vašich detí a vy tak máte o zdravú sladkosť postarané. Výborne sa dopĺňa s banánmi! Tip na recept na chutný banánovo – nutellový zákusok nájdete aj na mojom blogu. Tak doznutellovania, priateliaaaaa 😉

ČAS PRÍPRAVY: 40 MINÚT (možno aj menej, podľa vašej šikovnosti 😉 )
MNOŽSTVO: 1 pohár

INGREDIENCIE:

300 g lieskových orieškov
6 PL pomletého kokosového cukru
5 PL holandského kakaa
Štipka morskej soli

AKO SA PRIPRAVUJE DOMÁCA VEGÁNSKA NUTELLA:

Rúru si predhrejeme na 175°C. Lieskové oriešky si vysypeme na plech vystlaný papierom na pečenie a vložíme do rúry na 10 – 15 minút.

Oriešky pripravené do rúry.
Oriešky pripravené do rúry.

Necháme vychladiť. Po vychladení sa snažíme zbaviť oriešky šupky. Šúchame ich o seba v utierke alebo len tak v dlaniach. Niektoré idú krásne dole, niektoré ťažšie. Nerobme si z toho ťažkú hlavu 😉 . Nahé oriešky vložíme do food procesora a chvíľu samotné pomixujeme, kým nepustia olej. Potom pridáme pomletý kokosový cukor, holandské kakao a štipku morskej soli. Môžeme mixovať. Počas mixovania sem tam posťahujeme zmes na stenách mixéra dole, aby sa suroviny poriadne spojili.

Suroviny na domácu vegánsku nutellu.
Suroviny na domácu vegánsku nutellu.

Ochutnáme. Možno by ste chceli sladšiu alebo čokoládovejšiu. Neváhajte pridať to, čo vám podľa vášho gusta chýba. Mixujeme, kým nám nevznikne vegánska nutella. Nutellu skladujeme v sklenenom uzatvárateľnom pohári v chladničke.

Domáca vegánska nutella
Domáca vegánska nutella

Podobný recept na arašidové maslo bez alergénov (bez arašidov) nájdete na mojom blogu TU.


Related Posts

Cícerové brownies s čokoládou

Cícerové brownies s čokoládou

Novááá dobaaa! Vôbec nepotrebujeme múku! 🙂 žasnem vždy nad tým, aký úžasný je cícer a ako som mohla žiť tak dlho bez neho. Toto je recept na chutné cícerové brownies, v ktorých by ste určite cícer nespoznali. Cícer je bielkovinová bomba. 😉 Obsahuje veľa vlákniny, […]

Luxusný čokoládovo – banánový obláčik

Luxusný čokoládovo – banánový obláčik

Predstavujem vám môj nový recept na Luxusný čokoládovo – banánový obláčik pripravený v atypickej forme… 🙂 Korpus je z vlašských orechov bez zrnka múky. Plnka je čokoládová. Je ľahká na prípravu, plná zdravých tukov vďaka avokádu a sladená medom. Čerešničkou na torte sú banány. Kto […]3 thoughts on “Domáca vegánska nutella”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *