Sladký blog plný receptov bez mlieka a mliečnych výrobkov

Detské mrkvové pečiatkové sušienky

Detské mrkvové pečiatkové sušienky

Všetky maminky chcú pre svoje deti len to najlepšie. Snažíme sa vytvoriť u nich správne stravovacie návyky, aby sme im dali perfektný základ do života. Môžem to tu smelo napísať, lebo nezodpovedná matka na tento blog určite nezablúdi 😛 Tento recept na detské mrkvové pečiatkové sušeinky je pre všetky maminky, ktoré rozmýšľajú, čo zdravé upiecť deťom, aby si to zobrali len tak do rúčky na cestu. Tieto sušienky sú z mrkvy, ovsených vločiek, banánu a rastlinného masla (+prášok s vínnym kameňom). Sú vhodné pre deti, ktoré sú alergické na lepok (ak použijete bezlepkové ovsené vločky, mlieko alebo vajcia. Sú mäkkučké hneď po dopečení, vďaka vločkám sú sýtne a chutia zaujímavo mrkvovo. Pre deti výborná maškrta. Pre dospelých odporúčam obaliť v práškovom cukre (môžete pomlieť aj kokosový cukor/ trstinový cukor/ brezový cukor), keďže sme naučený na sladké.

Detské mrkvové pečiatkové sušienky
Detské mrkvové pečiatkové sušienky

ČAS PRÍPRAVY: 60 MINÚT
1 VEĽKÝ PLECH – cca 40 ks

INGREDIENCIE:
150 g pomletých ovsených vločiek (pre bezlepkáčov bezlepkové, samozrejme 🙂 )
100 g surovej rozmixovanej mrkvy na kašu
1/4 bio kypriaceho prášku s vínnym kameňom
1 banán
50 g rastlinného masla izbovej teploty (my používame pre dieťa Alsan bio do pečenia)

Prípadne štipka mletej škorice. Škoda, že mi to nenapadlo skôr. Ale škorica nemôže chuť sušienok pokaziť, iba vylepšiť 🙂

POSTUP NA DETSKÉ MRKVOVÉ PEČIATKOVÉ SUŠIENKY:
Pripravíme si cesto. Mrkvu pomixujeme na kašu, ovsené vločky pomixujeme na múku a banán popučíme vidličkou. Všetky ingrediencie rukou premiešame, kým sa nevytvorí cesto. Môžeme dať na chvíľu do chladničky. Rúru predhrejeme na 180°C a plech si vystelieme papierom. Medzi 2 potravinárskymi fóliami si vyvaľkáme cesto na požadovanú hrúbku. Ja najčastejšie vyvaľkám tak na 4 – 5 mm.

Mrkvové cesto rozvaľkané medzi 2 fóliami
Mrkvové cesto rozvaľkané medzi 2 fóliami
Detské mrkvové pečiatkové sušienky na plechu
Detské mrkvové pečiatkové sušienky na plechu

Cesto sa lepí, ale s fóliou je to úplne jednoduché a praktické. Vykrajujeme vykrajovačkami veselé sušienky a pečiatkujeme vzory. Môžeme vykrajovať na doske alebo si prenesieme cesto s fóliou na plech, vykrajujeme na plechu a cesto okolo pozbierame (mne to príde jednoduchšie takto). Vložíme do rúry na 20 minút. Hotovo! Môžeme obaliť v práškovom cukre. Deťom budú veselé detské sušienky určite chutiť aj bez cukru.

Detské mrkvové pečiatkové sušienky obalené v práškovom cukre
Detské mrkvové pečiatkové sušienky obalené v práškovom cukre

Related Posts

Cícerové brownies s čokoládou

Cícerové brownies s čokoládou

Novááá dobaaa! Vôbec nepotrebujeme múku! 🙂 žasnem vždy nad tým, aký úžasný je cícer a ako som mohla žiť tak dlho bez neho. Toto je recept na chutné cícerové brownies, v ktorých by ste určite cícer nespoznali. Cícer je bielkovinová bomba. 😉 Obsahuje veľa vlákniny, […]

ORECHOVÉ LASKONKY SO SLANOU KARAMELOVOU PLNKOU

ORECHOVÉ LASKONKY SO SLANOU KARAMELOVOU PLNKOU

Tá chuť sa nedá opísať, to treba jednoducho zažiť! Laskonky sa rozplývajú na jazyku. Sú krásne a sú to naše slovenské makrónky. Nezabudli ste pri makrónkovom ošiali na laskonky? Tip: Skúsila som ich aj zmraziť a po rozmrazení sú rovnako výborné 🙂 môžete si ich […]3 thoughts on “Detské mrkvové pečiatkové sušienky”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *